Allmoge
1266790

HÄNGSKÅP, allmoge, Kristianstadsmålaren, bär årtal 1834.

Uppsvängt listkrön. Dörrpar med bakomliggande hylla. blomsterdekor. Längd 68 cm. Djup 28 cm. Höjd 77 cm. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Torrsprickor. Maskstungen.

Utropspris
8 000 SEK