CHARLES & RAY EAMES karmstol "DAL" Herman Miller för Vitra USA 1960-tal

Formgjuten sits av naugahyde med fast klädsel, fot av vitlackad metall, märkt i godset, sitthöjd ca 46 cm

Bruksslitage. Repor. Fläckar. Märken.

Utropspris
4 000 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13