Konst Grafik
1283239
Roberto Matta
(Chile, 1911-2002)
Roberto matta, 8 st färgetsning och akvatint på arche papper signerade och numrerade 21/100.

Roberto Matta, 8 st färgetsning och akvatint på Arche papper signerade och numrerade 21/100

"La danse de la mort", bildyta 52,5 x 39,5 cm, tryckta hos Georges Visat Paris, utgivna av Galerie Börjeson, Malmö.

Ej examinerad ur ram.

Sabatier 293‑300. Utförd 1972

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
18 000 SEK