1283443

Urnor, ett par, mässing, 1800-tal.

Driven dekor av blomhuvuden och girlander. På fyra tassfötter. Höjd 19 cm.

Åldersrelaterat slitage. Något instabila. Några mindre hål. Insidor anlupna.

Utropspris
2 500 SEK