Axel Fridell, torrnålsetsning, 1929-31, signerad med blyerts.
"Liggande tidningsläsare". État II. P. 24,9 x 19,9 cm.
Ej examinerad ur ram, gulnad.
H.295.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10