Josef Frank, bland andra. Glasservisdelar, 18 st, Svenskt Tenn.
Grönt och blått glas.
3 hummertallrikar, 30 cm.
3 hummertallrikar med räfflat bräm, 31 cm.
4 skålfat, 18,5 cm.
7 assietter, 16,5 cm.
Liten skål, diameter 11 cm.
Smärre slitage. Tillverkningsdefekt. Fotringsnagg. Smärre spricka.