PARTI PORSLIN, 4 delar, Kina, bl a 1600-tal.

Vas, 1600-tal, h 6. Skål, 1800-tal, diam 15, fat, ett par, 1800/1900-tal, l 29.

Vas, trol nedslipad. Skål med smärre kantnagg, fat, med lätt bruksslitage.

Utropspris
1 200 SEK