1297311

Paul Klee

(Schweiz, 1879-1940)
Matta efter paul klee, maskingjord med lugg, ca 205 x 140 cm, ege art line, danmark 1900-talets andra hälft.

Matta efter Paul Klee, maskingjord med lugg, ca 205 x 140 cm, Ege Art Line, Danmark 1900-talets andra hälft.

Polykrom modernistisk dekor och "Klee".

Baksidan med spår av klistrad etikett. Något ställvis lite hårdare slitage, smutsig, fläckar. Sidorna med smärre trampveck.

Utropspris
3 000 SEK
Rekommendationer