Bestick, 28 delar, silver, modell "Haga". Skandia Silver, Stockholm, 1930-tal.

6 bordsskedar 21 cm
7 bordsgafflar 21 cm
6 bordsknivar 25 cm
9 kaffeskedar 12,4 cm

Vikt 1290 g.
3 delar nysilver medföljer.

Senare gravyr. Smärre slitage.

Utropspris
2 500 SEK
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassisk konst
+46 (0)721 428 962

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13