Bordsskivan fanerad i olika träslag, 44x42,5 cm. Svarvad, tredelad fot. Höjd 75 cm. Totalhöjd 99 cm.
Lagningar i två ben och i mittpelarens fäste under skivan. Smärre skada i avslutet.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10