Stål, automatisk, plexiglas, datum, Oysterlänk, viklås, ca 1973.
Caliber 1570, Referensnr. 1500, Serienr. 3541896, Verknr. D356759, Boettnr. 1500, Länkreferensnr. 78350 S10
Åldersrelaterat slitage. Smärre repor. Glas med smärre spricka. Automatisk uppdragning med glapp. Fungerar vid katalogisering, Bukowskis garanterar ej framtida funktion vid försäljning.