Spegel och konsolbord, Nyrokoko, 1800-talets andra hälft.

Spegel och konsolbord med förgylld och bronserad dekor. Bordet med marmorskiva. Spegeln 175 x 81 cm. Bordets bredd 79, djup 40, höjd 80 cm.

Smärre skador, slitage och lagningar. Anlupet glas. Skivan med smärre nagg och repor.

Utropspris
5 000 SEK