Silver metallicskinn med detaljer i guldfärgad metall. Löstagbar axelrem. Ytterfack på framsidan. Fickspegel. Tygfodrad. Tre innerfack varav ett med dragkedja. Märkt "BALENCIAGA PARIS MADE IN ITALY" och numrerad. 38 x 24 x 14 cm.
Dustbag medföljer.
Smärre slitage.