Bordspendyl, Art Deco, Tyskland, 1920/30-tal.

På sockel av marmor. I glaskupa. Höjd exkl sockel och kupa 22 cm. Höjd inkl sockel och kupa ca 31 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad. Ej genomgången. Lod defekt. Nyckel saknas. Anlupen.

Utropspris
2 500 SEK