36 st i ursprungligt skyddsplast.
Kaffeskedar med emaljerat stadsvapen:
24 st, längd 11 cm, Kultateollisuus, Åbo 1974.
3 st med mindre skedblad varav två skedar förgyllda, längd 11 cm, Auran Kultaseppä, Åbo 1956-63.
Totalvikt 262 g.
12 st skedar av annan modell med Helsingfors stadsvapen utan emalj, längd 12,3 cm, Suomen Kultaseppä, Åbo 1936.
Vikt 140 g.
24 + 12 skedar oanvända.
De tre med mindre skedblad med slitage och graveringar baktill.