1336055

Rökbord och Karmstol, Mellanöstern, 1900-tal.

Rökbord och karmstol, mellanöstern, 1900-tal.

Mahogny samt rotting, med inläggningar av ben och ebenholts. Bordets höjd 53, diameter 55. Sitthöjd 46 cm.

Slitage, märken, repor, ställvis blekt.

Utropspris
2 500 SEK