Madeleine Pyk – en samling F769

SALSSKÅP, barockstil, 1800/1900-tal.

Två dörrar med två underliggande lådor. Rikt skuren dekor av putti, änglahuvuden, akantusbård samt hopplister m.m. Sidor och mitt med svarvade svärtade kolonner. På svärtade kulfötter. L 212, B 93, H 215.

Slitage. Nötmärken. Sprickor.

Utropspris
5 000 SEK