Arne Jones E1299

Yrjö kukkapuro, stol, "Cloud", Avarte 1980-tal.

Bredd 52 cm. Sitthöjd 46 cm. Totalhjöd 88 cm.

Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott.

Designad för foajén på Lahtis stadsteater 1983.

Utropspris
250 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977