Vägglampa, "Pistillino", Studio Tetrarch, Valenti, Italien, 1970-tal.

Silverfärgad plast. En ljuspunkt. Märkta Pistillino, Design Studio Tetrarch, Valenti e C, Milano. Diameter 30 cm. Höjd 15 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
250 EUR