Allmoge
138167

SKÅP, allmoge, 1800-tal.

SKÅP, allmoge, 1800-tal.

Blåmålat. Brutet krön, dörrpar med hyllinredning och två smålådor. Underdel med dörrpar. Dörrarnas insida märkt: 1805 EOS samt 105, b 58, h 110. Nyckel finns.

Slitage, ommålat. Renoverat.

Utropspris
7 000 SEK