CARL ANDREAS DAHLSTRÖM, troligen, olja på duk, otydl sign.
Förstudie med motiv av svensk allmogekvinna i högtidsdräkt. 46 x 24.
Repor, krackelyrer, smärre färgbortfall, fläckar.