BERGERE A CONFESSIONAL, Louis XVI-stil. 1900-talets början.

Vitmålad och bronserad. Rundade fötter med snedställd kannelyr. Sarg med hörnfleuroner. Rundat krön med dekor av rosett samt fackla och pilkoger. Dekor av akantusblad.

Slitage. Spricka. Smärre skador.

Utropspris
4 000 SEK