Fredrik Mattson, stolar, 6 st, "Chair 69", Blå Station, Åhus, 2009.
Stapelbara stolar med benställning av förkromat stålrör. Skiktlimmad rygg och sits i ek. Etikettmärkta och daterade. Sitthöjd 43, höjd 81 cm.
Slitage. Märken. Ställvisa repor.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10