SYBORD, Karl Johan, 1800-talets första hälft.

Ek. Rundad centralpelare på rektangulär fotplatta, 4 kulfötter. Skiva med rundade hörn, sarg med låda. L 58, B 33, H 77.

Slitage. Sprickor. Lite ostadigt.

Utropspris
1 200 SEK