SKÅL och KNIV, silver, Georg Jensen, Danmark, 1900-tal.

Skålen på rund fot. Diam 15, h 5. Kniven med skaft i silver samt blad i rostfritt stål "Konge". L 11.

Repor och slitage.

Säljs till förmån för Radiohjälpens insamling till de jordbävningsdrabbade på Haiti.

Utropspris
1 000 SEK