Blå dekor på vitt gods.12 tekoppar med fat, 12 kaffekoppar med fat, tekanna, kaffekanna, 2 uppläggfat, 3 skålar, 2 gräddkannor, 2 sockerskålar, 12 assietter, 12 små assietter. 6 udda fat medföljer. Äggkopp musselmalet medföljer.
Nagg. Slitage. Snarlika delar.