Fåtöljer, ett par, "Panu", modell 234, Asko 1930-tal.

Fast stoppad klädsel. Arm- och ryggstöd i trä. Bredd 64 cm, sitthöjd ca 38 cm, total höjd ca 86 cm.

Senare målning. Senare klädsel. Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
250 EUR