Oiva Parviainen, fåtölj, "Susanna" Lahden Lepokalusto, Finland, 1950-tal.

Fast stoppad klädsel. Bredd 61 cm, sitthöjd 43 cm, totalhöjd 83 cm.

Senare klädsel. En träplugg saknas. Åldersrelaterat slitage. Märken.

Utropspris
250 EUR