STATYETT samt RESEALTARE, stengods resp metall, EGYPTEN samt troligen TIBET. 1900-talets första hälft.

Statyett, souvenir, turkos glasyr, h 21. Resealtare 10 x 13.

Slitage.

Utropspris
800 SEK