Peter Hvidt & Orla Mølgaard Nielsen, soffbord, för France & Son, Danmark, 1950-1960-tal.
Palisander och palisanderfanerad. En kortsida med utdragbar skiva. Brickmärkt. Längd 147-172, bredd 60, höjd 50 cm.
Smärre slitage och märken.
CITES-intyg medföljer
Läs mer om CITES-bestämmelser här
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10