Bukig modell med uppsvängd hänkel, rik dekor av blommor och blad samt med graverade initialer inom kartusch. Höjd 10,5 cm. Vikt 220 gram.
Smärre slitage. Lagning.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10