Klaus Michalik, vägglampetter, Thorn Orno 5586-25, 1980-tal.
Mässing. Etikettmärkta. Höjd 38 cm, glaskupans diameter 25 cm.
Åldersrelaterat slitage. Anlupen metall. Spår av målfärg. En skruv saknas. Ej funktionstestad.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10