Klaus Michalik, vägglampetter, Thorn Orno 5586-25, 1980-tal.
Mässing. Etikettmärkta. Höjd 38 cm, glaskupans diameter 25 cm.
Åldersrelaterat slitage. Anlupen metall. Spår av målfärg. En skruv saknas. Ej funktionstestad.