Gunnar Finne, skulptur / logotype för Yleinen Autoliitto - Suomi Touring Club, tillverkad av Taito, troligen år 1927.
Mässing och nickad mässing. Bär tillverkarens stämpel och numrering 768. Höjd 13 cm. Bredd 6 cm.
Åldersrelaterat slitage. Repor. Märken. Den tygklädda basen är inte original.