Nils Landberg, vas, glas, Orrefors, 1961.
Droppformad med underfång i ljusblått, signerad Orrefors Expo Nr 629 -61. Höjd 52 cm.
Smärre ytslitage. Mindre tillverkningsdefekter i form av märken under mynningen.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10