Fruktskål, silver (.900), utländska stämplar, 1900-talets mitt.

Dekor av druvor och blad i relief, på fyra svängda fötter.
31 x 25 cm, höjd 8-10 cm. Vikt 580g.

Åldersrelaterat slitage. Smärre repor.

Utropspris
300 EUR