Stig Lindberg & David Rosén, soffbord, Gustavsberg och Nordiska Kompaniet, 1950-tal.

Stomme av ek, benställning med mässingsbult, emaljerad skiva med dekor av stiliserade blad. Skivan signerad Stig L och underredet brickmärkt Nordiska Kompaniet. Längd 125, bredd 55, höjd 47 cm.

Slitage. Fläckar.

Utropspris
10 000 SEK