12 gafflar, längd 18 cm
12 knivar, 20,5 cm
12 dessertskedar, 16,7 cm
12 kaffeskedar, 11,7 cm
12 tårtgafflar, 15 cm
6 mindre dessertskedar, 14,5 cm
4 sillgafflar
potatisgaffel
potatissked, syltsked och serveringssked med förgyllda blad, längd 14-18,5 cm.
Totalvikt 1710 g utan knivarna med stålblad. Medföljer tvåtenad charkuteriegaffel i nysilver.
Delvis med monogramgravering. Bruksskick.