Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

Gunnel Nyman, vaser, 3 st, syrapennasignerade, 1900-talets mitt.

Två bärnstenstonade och en i klart glas. Med musch. Höjd 9,5-10 cm.

Åldersrelaterat slitage. Repor i botten.

Utropspris
400 EUR