Bordslampa, porslin, Kina, republikstil 1900-tal. Med Qianlongs fyra karaktärers märke.

Vas omgjord till lampa. Dekor i famille rosepaletten med figurscen.
Total höjd 43 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad. Borrad för sladd.

Utropspris
300 EUR