Plåtleksak, radiobilar, Hoch & Beckman, Tyskland, 1900-talets mitt.

Litograferad plåt. Bestående av sarg, hus samt två radiobilar med förare. Bilarnas längd 12 cm.

Något slitage. Fläckar. Färgbortfall.

Utropspris
2 500 SEK