Plåtleksaker, 7 st, Japan, omkring 1900-talets mitt.

Litograferad plåt.
2 polisbilar, Modern Toys, längd 19 cm.
Stor brandbil, Nomura Toys T.N, längd 21 cm.
Liten brandbil, Takatoku Toys T.T, längd 10 cm.
"Mars" Explorer, Exelo i originalkartong, längd 20 cm.
2 bilar, Yonezawa Toys, längd 10 cm.

Ställvis slitage. Fläckar. Delvis blekta. Ej funktionstestad. Smärre bucklor.

Utropspris
3 000 SEK