Venny Soldan-Brofeldt, blyertsteckning, osignerad.
Husgrupp i månsken. Passepartout 9 x 17 cm.
Åldersrelaterat slitage. Ej examinerad ur ram.
Finska kvinnokonstnärer i Helsingfors Konsthall 10.7-10.8.1975.
Antti J. Aho, "Venny Soldan-Brofelt och hennes värld", bild på sida 46.