Fåtöljer, ett par, "Andorra", Bröderna Andersson, Ekenässjön AB, 1900-talets senare hälft.

Betsad stomme. Lösa tygklädda plymåer med knappar och dragkedja. Klädda armlän. Etikettmärkta. Sitthöjd 45, bredd 72 cm, totalhöjd 86 cm.

Blekt tygklädsel med fläckar och slitage. Smärre slitage på stommen. Etiketterna lösa.

Utropspris
200 EUR