Bockbord, allmoge, Finland, 1800-talets början.

Bord med lös skiva. Kopplade ben med låda. Längd 163 cm, bredd 74 cm, höjd 78 cm.

Lådans ena kortända saknas. Åldersrelaterat slitage. Märken. Renoverad.

Utropspris
400 EUR