Konsolbord, sengustaviansk stil, sekelskiftet 1800/1900.

Halvmåneformat, sargen dekorerad med blad och pärlstav. Bladhölstrade, kopplade ben med dekor av skulpturerad urna. Bredd 90 cm, djup 46 cm, höjd 75,5 cm.

Senare målning. Smärre repor. Slitage.

Utropspris
300 EUR