Fem delar. Dekor av skulpterade akantusblad. Vikt ca 120 kg. Höjd 98 cm, bredd 105 cm, djup 38,5 cm.
Smärre skador. Smärre nagg. Smärre bitar saknas.
Saumur, Frankrike.