Handkolorerat. Bildstorlek 60,5x48,5 cm.
Åldersrelaterat slitage. Ej examinerad ur ram. Sedvanligt mittveck.
John Thomson (1777 - 1841) var en skotsk kartograf, förläggare och bokbindare verksam i Edinburgh under den första delen av 1800-talet.