Olle Alberius, skål, Orrefors Gallery, 1987.
Klart glas med fläckar av grönt underfång, slipad och kasad dekor av lövverk, signerad Orrefors 959990 Olle Alberius Gallery 5-87 LS. Diameter 29,5, höjd 26 cm.
Smärre ytslitage. Smärre skrapmärken.