SKÅL MED LOCK samt MUGG. Kina 1700/1900-tal.

Lockskål med polykrom dekor av drakar, diam 19. Mugg med polykrom blomsterdekor, h 11.

Nagg. Muggen med lagat lock samt avslagen lockknopp.

Utropspris
1 000 SEK